Güncel

Instagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan en aktif sosyal medya uygulamalarından biri olan intagram günde birçok yeni kullanıcı kazanırken bir yandan da mevcut kullanıcılarını kaybediyor. Bu kayıp bazen geçici bir süreyle bazen de kalıcı olarak yaşanabiliyor. Çünkü intagram uygulaması hesap oluşturan kullanıcılarına her iki seçeneği de istediği zaman kullanabilme imkanı tanıyor. Instagram hesabını kalıcı olarak kapatma işlemi, geri dönüşü olmayan ve o hesabın bir daha kullanılamayacağı anlamına gelen işlemdir. Bu yazımızda sizlere bir diğer seçenek olan Instagram hesabı dondurma işleminden bahsedeceğiz. Instagram hesabı dondurma nasıl yapılır? Intagram hesabı dondurduğumuzda ne gibi işlemler gerçekleşir yazımızın devamında bulabilirsiniz

Instagram hesabı dondurmak demek, hesabınızın geçici olarak kapatılması demektir. Hesabınızı istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz ve hiçbir veriniz silinmez veya değişmez. Hesabınızı dondurduğunuz zaman mevcut arkadaşlarınız veya diğer kişiler sizi ve sizin hesabınıza ait bilgileri (fotoğraflar, videolar, beğeniler vb. ) Instagram’da göremezler. Aramalarda ya da önerilerde hesabınız görünmez dikkat edilmesi gereken konu;  aynı hafta içerisinde hesabınızı yalnızca bir kere dondurabilirsiniz.

Dondurma işlemi oldukça basit olmasına rağmen uygulama menüsü içerisinde bulmak veya işlemi gerçekleştirmek bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Aşağıda sizlere detaylı bir şekilde instagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılır açıkladık. Dondurma işlemini uygulama içerisinden yapıldığı için ister mobil telefonunuzdan isterseniz bilgisayarınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Üzerinden Instagram Hesabı Dondurma

  • Öncelikle telefonunuzdaki tarayıcıdan  https://www.instagram.com/  linkine gidin ve oturum açın.
  • Sağ alt kısımda bulunan küçük profil resminize tıklayın ve profil sayfanıza geçin
  • Profili düzenle butonuna basın
  • Açılan sayfada en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” alanına dokunun
  • Karşınıza gelen ekrana hesabınızı neden dondurduğunuzu yazdıktan sonra “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın ve onay penceresini onaylayın.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Hesap Dondurma

  • Tarayıcınızdan https://www.instagram.com/ bağlantısına gidin ve oturum açın.
  • https://www.instagram.com/accounts/edit/ bağlantısına gidin. En altta “hesabımı geçici olarak kapat” yazan alana tıklayın.
  • Hesap kapatma nedeninizi yazdıktan sonra yine “hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen pencerede Instagram hesabı dondurma işleminizi tamamlayın.

İşlem bu kadar kısa. Bu gerçekleştirdiğimiz kalıcı bir işlem olmadığından ne zaman instagram uygulamasına hesap bilgileriniz ile giriş yaparsanız o zaman hesabınız tekrar açılmış olacaktır. Eğer isteğiniz hesabınızı geçici olarak kapatmak değil de kalıcı bir şekilde kapatmak ise “Instagram Hesap Silme, Instagram Hesabı Nasıl Silinir?” başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu