Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme, Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulaması olan instagram gün içerisinde birçok yeni katılımcı kazanırken  bazı kullanıcılar birçok farklı sebepten mevcutta var olan hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Maalesef ki instagram hesabı nasıl silinir sorusuna açık bir yol göstermiyor ve bu bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakıyor. Bu yazımızda sizlere mevcutta bulunan instagram hesap silme işlemi olarak nasıl yapılır kolay bir şekilde anlatacağız.

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça yaygın ve her geçen zaman yeni uygulamalar insanları cezbetmeye devam ediyor. Birçok uygulama veya sosyal medyaya üye olabiliyor, deneyimleyebiliyor, beğenmediklerimiz veya kendimize uygun olmayan hesapları silebiliyoruz. Birçok uygulamanın hesap silme işlemi oldukça basit. Çoğu uygulama içerisinden bu işlem basit yönergeler ile gerçekleşebiliyor. Bazıları ise bu işi oldukça karmaşıklaştırıp mevcut katılımcılarını kaybetmemek için bizleri zora sürüklüyor. Bu Bilgi Net olarak sizlere kolay bir şekilde instagram hesap silme işlemini resimli bir şekilde  göstereceğiz

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki, hesabınızı kalıcı bir şekilde kapatma işlemi yaptıktan sonra hesabınıza yüklemiş  olduğunuz fotoğraf veya videolarınıza tekrar ulaşamazsınız. Bu sebeple kaybolmasını istemediğiniz veriler var ise instagram hesap silme işleminden önce bunları kendinize kopyalayın.

Bir diğer önemli konu ise, hesabınızı kapattıktan sonra aynı isimle bir daha hesap açamazsınız. İnstagram gizlilik politikası gereği henüz bu durum değişmiş değil. Eğer aynı ismi daha sonra kullanma ihtimaliniz var ise hesabınızı kalıcı bir şekilde kapatmak yerine dondurma (geçici olarak kapatma) işlemi yapmanız daha yararlı olur.

Aşağıda instagram hesabı nasıl silinir sorusunun cevabını resimli olarak anlattık.

Kalıcı Instagram Silme Linki

Öncelikte aşağıda bulunan linke tıklayarak açılan sayfaya gidiyorsunuz.

https://instagram.com/accounts/remove/request/

Tarayıcınızda hesabınız açık değil ise hesap bilgilerinizi girerek oturum açıyorsunuz ,

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir,

Kalıcı Instagram Silme Linki

Bu sayfada tek yapmanız gereken, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmek.

Bu seçimi yaptıktan sonra ;

Aşağıda bulunan kutucuğa hesap şifrenizi girmeli ve sol alttaki kırmızı kutucuğa tıklamalısınız.

Kalıcı Instagram Hesabı Kapatma

İşlem bu kadar basit.

Hesabınızı kalıcı olarak kapatmak yerine dondurma işlemi yapmak isterseniz , bir diğer yazımız Instagram Hesabı Dondurma ile ilgili http://www.bilgibul.net/instagram-hesabi-dondurma-nasil-yapilir/ makalemizi okumayı unutmayın.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı