Sosyal Medya

Instagram Müzik Türkiye’ye Geldi

Instagram müzik Türkiye’ye geldi ve birçok kişi kullanmaya başladı bile. Uzun süredir yurtdışında kullanılan instagram müzik özelliği artık Türkiye ’deki kullanıcılar içinde aktif durumda. Peki, birçok kullanıcının merakla beklediği instagram müzik Türkiye ‘de kullanma nasıl yapılır? Hikâyelerinizde instagram müzik nasıl kullanılır? Bu özellik daha önce ülkemizde aktif olmadığından kullanımı ile ilgili akıllarda bunlar gibi birçok soru var. Bizde bu yazımızda sizlere instagram müzik özelliğinin kullanımı ile ilgili önemli detayları paylaşacağız.

Ülkemiz için instagram kullanımında yeni bir dönem başlıyor denilebilir. Özellikle karantina sebebi ile herkesin sosyal medya kullanımı oldukça artmış durumda. İnstagram kullanıcılarının çoğu bu dönemde postlardan ziyade story paylaşmayı tercih ediyor. Yaşantımızı en havalı şekilde paylaşmak için devir story atma devri olabilir. Çünkü instagramda story atmak artık çok müzikli.

Öncesinde denediyseniz ‘instagram müzik bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor’ uyarısı almışsınızdır. Bu durum uzun süredir Türkiye’deki instagram kullanıcılarının canını sıkıyordu. Bizim neyimiz eksik diye düşünürken artık zaman aynı instagram keyfini yaşama zamanı. Gelelim bu özelliği nasıl kullanacağımıza.

Instagram Müzik Nedir?

İnstagram kütüphanesindeki 39 milyon şarkıdan istediğinizi hikâyelerinize eklemenizi sağlıyor. Bununla kalmayıp bu özellik ile seçtiğiniz şarkının sözlerini de hikâyelerinize ekleyebilirsiniz. Şarkıyı seçtiniz, sözleri eklediniz, şarkı sözlerinin fontu ve sitilini değiştirdik mi işte karşınızda instagram müzik.

Instagram Müzik Nasıl Kullanılır?

Beklenen oldu, instagram müzik Türkiye’ ye geldi. Peki instagram müzik nasıl kullanılır? Instagram müzik ekleme nasıl yapılır?

instagram müzik
  • Öncelikle hikâyenizde paylaşmak istediğiniz içeriği seçin
  • Ekranı aşağı kaydırın ve etiketlerin olduğu kısımda ‘müzik’ simgesine tıklayın
  • Karşımıza 3 farklı seçenek çıkacak. Bunlar; arama paneli, senin için ve göz at.
  • Arama panelinde, arşivden istediğiniz şarkıyı arayarak bulabilirsiniz.
  • Senin için bölümünden, instagramın senin için önerdiği şarkıları görüntüleyebilirsiniz.
  • Göz at sekmesinde, ise kategorilere ayrılmış şarkılardan istediğinizi seçebilirsiniz.
  • İstediğiniz şarkıyı seçtikten sonra kaydırma çubuğu ile hikâyenizi ayarlayın. Unutmayın hikayenize şarkı sözlerini ekleyebilir, isterseniz rengini ve stilini değiştirebilirsiniz.
  • Instagram müzik özelliği ile oluşturulmuş hikâyeniz artık paylaşmaya hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu