Güncel

Iphone Sıfırlama Nasıl Yapılır? Iphone Resetme Nedir?

Akıllı telefonunuzu birçok farklı sebepten sıfırlamak- fabrika ayarlarına döndürmek isteyebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınız zaman telefonunuzun içeriği ilk alındığı zaman gibi olur. Herhangi bir rehber, fotoğraf, müzik yani kişisel hiç bir veri bulunmaz. Bu yazımızda sizlere Iphone sıfırlama nasıl yapılır? Iphone resetleme için neler yapmak gerekir sorularınızın cevabını resimli anlatım şeklinde vereceğiz.

Telefonunuzu sıfırlamanız gerekiyorsa öncelikle cihazın içerisinde size lazım olan ya da kaybetmek istemeyeceğiniz bir verinin kalmadığından emin olunuz. Çünkü bu işlem geri alınamaz ve kaybolan verilerinize bir daha ulaşamazsınız. Cihazınızın içerisi dolu ise ve bu verilerin silinmesini istemiyorsanız önce yedekleme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Iphone Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle Iphonlar’a has bir uygulama olan ‘Iphonumu Bul’ uygulamasının kapatılması gerekmektedir. Bu uygulama çalınmaya veya kaybolmaya karşı telefonunu koruma amacı taşır ve iphonumu bul açıkken telefonunuzu sıfırlamaya çalışmak telefonunuzu teknik servis görmeden bir daha açamayacağınız ihtimali anlamına gelir. Cihazınız çalınma ihtimaline karşı kendini korumaya almıştır. Öyle ki birçok servis ve yetkili servis Iphone marka telefonunuzu servise almadan önce bu uygulamayı kapatmanızı isteyecektir

Iphonumu Bul kapatıldıktan sonra ;

  • Öncelikli olarak iPhone’ da ana ekranda bulunan ” Ayarlar ” a tıklayın
  • Daha sonra Ayarlar penceresinden ” Genel ” menüsüne giriş yapın
  • Ardından en alt tarafta yer alan ” Sıfırla ” seçeneğine tıklayın
  • Sıfırla menüsüne girildiği zaman ” Tüm Ayarları Sıfırla “, ” Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil ” şeklinde seçenekler karşımıza gelecektir.
  • Buradan “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğini seçtikten sonra,

Tüm Ayarları Sıfırla seçimine tıklarsanız, sadece telefona ait değişiklik yaptığınız ayarlar sıfırlanır örneğin; zil sesi, erişebilirlik ayarları gibi ama dosya vs. silinmez. Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçimine tıklarsanız, telefon içeriğinde ne kadar veri var ise fotoğraf, müzik, rehber vs. tüm bilgiler silinecektir.

Iphone Resetleme İçin Gerekli İşlemler

  • Tüm ayarları sıfırlamak istediğimizden bu seçenekler içerisinden ” Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil ” seçimine tıklıyoruz
  • Bu seçime tıklandığında iPhone, kilit kodunu girmenizi istemekte (Burada parmak izi okuma geçerli olmayacaktır )
  • Daha sonra açılan ekranda ” Şimdi Sil ” seçeneğine tıklayarak, işlemi onaylıyoruz
  • Yapılan bu işlemin ardından telefonunuz kendini kapanıp, yeniden açacak. Sonrasında ise tertemiz sıfır bir telefona dönüşmüş olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu