Güzellik

Saç Nasıl Eski Rengine Döner?

Günümüzde neredeyse kimse kendi saç rengini kullanmıyor. Herkes değişiklik adı altında farklı renklere başvuruyor. Sürekli olarak tekrarlanmasından dolayı da saç yorulur ve dökülür. Bazen yapılan saç rengi beğenilmez ve tekrar eski haline döndürülmesi istenir. Buda zor bir işlemdir. Çünkü saçı ciddi derecede yıpratır. Saç boyandıktan sonra birkaç ay tekrar boyanmamalı ki saç dinlenmelidir. Yoksa saç uzamaz. Uzadığını sandığınız saç uçlardan kopar ve saç hep aynı boyda kalır.

Saç Nasıl Uzar?

Saç nasıl uzar

Saç uzatmak için birçok yol bulunur. İster bitkisel ister kimyasal yolları kullanarak saçınızı uzatabilirsiniz. Örneğin yumurta ve zeytinyağının saça faydalı olduğu bilinir. İnternetten araştırarak kendi saç tipinize uygun olarak doğru ürünlerle saçınızı uzatabilirsiniz. Fakat saçınızı tanımadan bu işe kalkışırsanız olumlu sonuç almazsınız. Saçınızı tanıyarak hareket etmenizde her zaman için fayda olacaktır. Bunun için uzmanlardan destek alabilirsiniz. Sizin bilmediğiniz saç uzatma yollarını onlar çok daha iyi bilirler. Saç doktoru gibi düşünmekte fayda olacaktır. Sizin saç tipinizin analizini yapıp sizi doğru yönlendirmeleri sonuca daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.  

Saç Nasıl Eski Rengine Döner?

Eski saç rengine dönmek

Boyanan saç öyle hemen eski haline dönmez. Özellikle de dipten boyanmış bir saçın tekrar eski kendi rengini alması belki de seneleri alır. Çünkü saçın ayda bir cm uzadığını düşünürsek her uzayan saç aşağı doğru uzayacaktır. Eski saç rengine dönmek için boyayı akıtan bazı yöntemler vardır. Onlara da başvurabilirsiniz. Örneğin beyaz sabun saçtaki boyayı akıtma özelliğindedir. Fakat öyle mucizeler olmasını da beklemeyin. Hafif şekilde boyayı akıtır. Ama açıcı ile açılmış bir saç ise saçın uzamasını beklemekten başka bir yol yoktur. Çünkü açıcı üstüne boya yapıldıysa açıcının etkisi kuvvetli olmasından dolayı eski haline gelmez. Fakat sadece boya ile boyandıysa zamanla boya akacaktır. 

Saç Eski Rengini Alırken Ne Gibi Zorluklar Olur?

Dipten uzayan saç koyu sizin boyattığınız saç rengi ise açıksa dipten gelen koyu saç hoş bir görüntü sağlamayacaktır. Bu nedenle belki sabretmek de zorlanabilirsiniz. Çünkü o dipten uzayan saç her ay daha da belirginleşip gözünüze daha çok batabilir. Çalışan bir kadın iseniz saçınız biraz sağlıklı hale geldiğinde  bu saçı beklemek yerine kendi saç renginize boyatabilirsiniz.

Tüm güzellik önerilerimize http://www.bilgibul.net/category/guzellik/ buradan ulaşabilirsiniz.

Summary
Saç Nasıl Eski Rengine Döner?
Article Name
Saç Nasıl Eski Rengine Döner?
Description
Günümüzde neredeyse kimse kendi saç rengini kullanmıyor. Herkes değişiklik adı altında farklı renklere başvuruyor. Sürekli olarak tekrarlanmasından dolayı da saç yorulur ve dökülür. Bazen yapılan saç rengi beğenilmez ve tekrar eski haline döndürülmesi istenir.
Author
Publisher Name
Bilgi Bul
Publisher Logo

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu