Sosyal Medya

TikTok Hesabı Silme, TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır

Son zamanların en çok kullanılan uygulaması Tik Tok hesabı nasıl kapatılır. Ayrıca TikTok hesabı silme resimli anlatım ile kolayca silebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırayla takip ettiğinizde, hesabınız 30 gün süreyle devre dışı kalacaktır. Daha sonra 30 gün boyunca TikTok hesabına giriş yapmamanız gereklidir. Bu zaman sonrasında TikTok hesabı verileri, paylaşımları ve içerikleri kalıcı olarak silinir. Böylelikle TikTok hesabını kalıcı olarak kapatmış olursunuz.

TikTok Hesabı Silme Resimli Anlatım

5 adımda kolayca TikTok hesabınızı kapatabilirsiniz. Hemen TikTok hesabı silme adımlarına geçelim.

1- İlk olarak telefon veya tabletinizde uygulama üzerinden silinecek hesabın oturumu açık olması gerekli. Uygulama içerisinde sağ alt köşede bulunan profil simgesine dokunun.

Tiktok profil simgesi nerede

2- Daha sonra açılan sayfada sağ üst köşede bulunan üç nokta (…) simgesine tıklayın.

Tiktok profil 3 nokta nerede

3- Açılan menüde en üst seçenek olan, Hesabımı Yönet seçeneğine tıklayın.

TikTOK hesabımı yönet nerede

4- Daha sonra açılan sayfayı en alta doğru kaydırın ve burada bulunan Hesabımı Sil seçeneğine tıklayın.

TikTOk hesabımı sil linki, tiktok hesabı silme

Hesabı nasıl oluşturduğunuzla alakalı TikTok uygulaması sizden doğrulama isteyebilir. Eğer hesabınızı Facebook veya Twitter hesabınızı kullanarak açtıysanız, Doğrula ve Devam Et seçeneği ile hizmet üzerinden oturum açılmasını isteyebilir.

5- Son olarak, buraya kadar geldiyseniz sizi TikTok hesabın silinmesi ile ilgili onay sayfası karşılayacak. Açılan pencerede SİL seçeneğine tıklayarak hesabınızı devre dışı bırakacaksınız. Bağlı olan hesabınız TikTok uygulamasından otomatik olarak çıkış yapacak.

Devre dışı kalan hesapta paylaşımlar, beğeniler ve videolar diğer kullanıcılar tarafından görünmeyecektir. Fakat önbelleğe alınan bilgiler (örneğin mesajlar) alıcı tarafında görünmeye devam edecektir.

TikTok hesabı silme konusunda eğer fikrinizi değiştirirseniz 30 gün içerisinde tekrar oturum açıp silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız Instagram Hesabı Silme yazımızı okudunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu